۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۸ آذر
FA
دانشگاه اصفهان
اولویت دانشگاه اصفهان، جذب منابع انسانی مبتنی بر شایستگی
رییس دانشگاه اصفهان در مراسم روز کارمند و بزرگداشت هفته دولت که با حضور هیات رییسه و مدیران ارشد دانشگاه و 36 نفر از کارمندان نمونه در سالن همایش های پیامبر اعظم(ص) برگزار شد، اولویت دنشگاه اصفهان را جذب منابع انسانی مبتنی بر شایستگی دانست و بر این مهم تاکید نمود.


رییس دانشگاه اصفهان در مراسم روز کارمند و بزرگداشت هفته دولت که با حضور هیات رییسه و مدیران ارشد دانشگاه و 36 نفر از کارمندان نمونه در سالن همایش های پیامبر اعظم(ص) برگزار شد، اولویت دنشگاه اصفهان را جذب منابع انسانی مبتنی بر شایستگی دانست و بر این مهم تاکید نمود.

به گزارش وب سایت خبریuinews در این مراسم دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان ضمن گرامیداشت هفته دولت، زحمات یک ساله کارکنانی که دستاوردهای ملی و بین المللی ارزشمندی را برای دانشگاه حاصل نموده اند را قابل تقدیر دانست

وی در ادامه ضمن اشاره به فعالیت های حوزه معاونت اداری و مالی تصریح نمود: خوشبختانه خدمات و فعالیت های این حوزه جنبه فراشمول داشته است و همه افراد از مزایایی که مصوب شده بهره مند شده اند.

دکتر طالبی در ادامه افزود: بسیاری از طرح های ارایه شده از سوی حوزه معاونت اداری و مالی و منابع انسانی نه تنها برای دانشگاه اصفهان عرضه شده بلکه جنبه مرجع پیدا کرده و از سوی وزارت علوم و سایر دانشگاه ها نیز مورد استقبال قرار گرفته است .

رییس دانشگاه، این طرح ها را هدفمند، حساب شده و بسیار کارا دانست و تصریح نمود: اجرای این طرح ها نه تنها مفیدفایده برای همه همکاران خواهد بود بلکه زمینه هایی را فراهم می کند که دانشگاه برای دستیابی به اهداف عالیه خود از آن بهره مند شود.

رییس دانشگاه در ادامه طرح های هدفمند حوزه معاونت اداری و منابع انسانی را باعث افزایش بهره وری در سیستم دانست و افزود: ویژگی منحصربه فرد این طرح ها تعامل بین افراد و آحاد است که منجر به هم افزایی می شود.

وی ضمن اشاره به مسئله کرونا اظهار داشت: در سال گذشته مسئله کرونا و آموزش های مجازی را در دانشگاه داشتیم و همکاران هیات علمی و کارکنان با روشی جدید، وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دادند.

از دیگر طرح هایی که در دوره کرونا انجام شد می توان به آیین نامه دورکاری اشاره نمود. این طرح باعث شد که نه تنها در دوران کرونا بلکه افق جدیدی برای آینده نمایان نموده و دستورالعمل های جدیدی را برای دوران پساکرونا فراهم نماید.

دکتر طالبی همچنین تصریح نمود: استاندارد نسبت کارمند به هیات علمی باید یک به یک باشد ولی در سال 1392 این نسبت دو به یک بود که مورد ایراد وزارت علوم قرار گرفت. دولت نیز با سیاست انقباظی مجوزهای استخدامی را محدود کرده بود، به طوری که تقریبا در 8 سال گذشته هیچ استخدامی در حوزه کارمندی صورت نگرفت. دلیلشان هم عدم توازن تعداد کارمند به تعداد هیات علمی بود.

دکتر طالبی تصریح نمود: خوشبختانه با تمهیدات خوب دانشگاه این توازن برقرار شده است و در سال جاری 30 مجوز برای استخدام به دانشگاه اصفهان داده شد و آزمون آن هم برگزار و نتایج در سایت سنجش و آموزش کشور درج شده است و روند استخدام این 30 نفر نیز در حال انجام است.

دکتر طالبی در ادامه افزود: این سیاست دولت به صورت سیستم کامل هیچ وقت جواب نداده است و سیستم زمانی کارایی دارد که به صورت سالیانه بتواند استخدام داشته و با جذب همکاران شایسته نه تنها نیاز پرسنل خود را تامین بلکه به کارایی سیستم خود نیز بیفزاید.

وی تصریح نمود: دولتمردان می توانند به دانشگاه اعتماد کنند و بدانند که دانشگاه بر اساس نیازش اقدام به استخدام افراد می نماید.

دکتر طالبی اظهار داشت: شاخص های علمی دانشگاه نشان می دهد که دانشگاه با به گزینی، شایسته ترین ها را جذب نموده است.

وی اظهار امیدواری نمود که در آینده با تدوین دورکاری و همچنین جذب تدریجی کارکنان شایسته، شاهد افق های روشنی برای این دانشگاه جامعه محور باشیم.  

 
برای مشاهده اسامی و عکس کارمندان نمونه بر روی لینک کلیک نمایید:  
 

 

تاریخ:
1400/06/25
تعداد بازدید:
1822
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal